Dne 16.2.2015 jsme v naší obci založili spolek přátel Albrechtic. Naším oficiálním cílem je pořádání kulturních, sportovních a vzdělávacích akcí a činnosti, které budou směřovat k ochraně a tvorbě přírody a krajiny. Ale ten „neoficiální“ je pro nás mnohem důležitější: všechny naše akce směřují k tomu, abychom se prostřednictvím společně stráveného času dozvěděli více o lidech, kteří kolem náš žijí, o okolí, které nás obklopuje, o přírodě. Chceme přispět k tomu, se v Albrechticích u Českého Těšína dobře žilo.

Předsedkyní výboru spolku jsme zvolili Helenu Markovou. Ke dni 12.5.2015 byl spolek zapsán ve veřejném rejstříku.

Stanovy našeho spolku najdete zde.

V současné době máme 8 členů, ale jsme rádi, že na akce, které jsme pořádali, jsme mohli spolupracovat s dalšími přáteli, bez jejichž pomoci by bylo obtížné vše zvládnout.